Martyna Jenny-Radziejewska

Cześć, jestem Martyna Jenny-Radziejewska

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Martyna Jenny-Radziejewska

Terapeuta SI

Terapeuta SI

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika Specjalna, na specjalizacji Terapia Pedagogiczna oraz studia licencjackie na kierunku Pedagogika Specjalna, na dwóch specjalizacjach: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka oraz Pedagogika Kreatywności.

Jestem również absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Integracja Sensoryczna. Uzyskałam certyfikat nadający mi uprawnienia Terapeuty i Diagnosty Integracji Sensorycznej.

Brałam również udział w wielu szkoleniach, m.in.: Tomatis Practitioner – level 1, level 2, Arteterapia w pracy z dzieckiem, Sensoplastyka – Trener 1 stopnia, Terapia ręki i zaburzenia motoryki małej, Smyko -Multisensoryka 1 stopnia Diagnoza i terapia SI małego dziecka. Uprawnienia do używania systemu KATIS.

W trakcie studiów zdobyłam także wiedzę z zakresu wspierania prawidłowego rozwoju dzieci i ich pielęgnacji oraz sposobów spędzania czasu, poprzez zabawę, a także naukę.

Największą satysfakcję daje mi praca z najmłodszymi dziećmi, ponieważ efekty moich działań są widoczne i przynoszą oczekiwany skutek w postaci poprawy codziennego funkcjonowania oraz jakości życia dzieci i ich rodzin.

Jeden z wychowanków Marii Montessori powiedział kiedyś „pomóż mi samemu to zrobić” – te słowa zapadły mi w pamięć i staram się o nich nie zapominać zarówno w pracy, jak i w wychowaniu własnych dzieci. Uważam, że wspieranie ich samodzielności jest bardzo ważne i przynosi wiele korzyści.

Prywatnie jestem mamą 3 i pół letniego Kazika i rocznej Basi. W wolnych chwilach prowadzę stronę na instagramie zatytułowaną „Pora na senso”, która jest poświęcona tematyce integracji sensorycznej. Moją pasją, do której niedawno wróciłam jest taniec ludowy. Lubię też dobre kino, pyszne jedzenie i koty. Wieczorami uprawiam jogę.