Przedszkole dla dzieci z autyzmem

Przedszkole dla dzieci z autyzmem

Dla zdrowego rozwoju dzieci z autyzmem

Nasze Centrum Rehabilitacji i Mowy to nie tylko miejsce rehabilitacji, zajęć z logopedą czy konsultacji psychologicznych. Prowadzimy także punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem. To miejsce bardzo przyjazne dla dzieci i rodziców, gdzie panuje kameralna, niemalże domowa atmosfera. Nasza załoga na każdym kroku stara się, byście poczuli, czym może być dla Was i Waszego malucha kompleksowa i skuteczna terapia autyzmu, jakie ćwiczenia warto wykonywać z dzieckiem w domu, na co należy zwrócić szczególną uwagę, czego unikać, w jaki sposób spędzać z malcem wolny czas i jak rozbudzać w nim chęci do rozwoju i poznawania otaczającego świata.

Przedszkole a wpływ na rozwój dziecka

To miejsce to nie tylko przedszkole. To czas poświęcany każdemu maluchowi z osobna – stawianie na jego rozwój, dobre samopoczucie, pozytywne wspomnienia. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by nasi podopieczni opuszczali progi przedszkola z uśmiechem na twarzy i chętnie do nas wracali. Oferujemy bogatą ofertę zajęć – łącząc lata doświadczenia, zdobytą wiedzę i kreatywność, tworzymy z dziećmi niezapomniane chwile, które pozostają na długi czas nie tylko w głowach maluchów, ale i naszych. Nic nie stanowi dla nas lepszej wizytówki od zadowolonych podopiecznych i rodziców, którzy mają pewność, że maluchy znajdują się w dobrym miejscu, pod opieką doświadczonych i życzliwych opiekunów. Zapraszamy do naszego przedszkola dla dzieci z autyzmem!

Dlaczego nasze przedszkole?

Nasza kadra przedszkolna to odpowiedzialne, radosne i doświadczone w tej roli osoby. Kochamy dzieci całym sercem, dlatego staramy się ze wszystkich sił, by czuły się z nami dobrze i chętnie współpracowały oraz uczestniczyły w zabawach. Uwielbiamy się z nimi bawić, a ich rozwój jest dla nas priorytetem! Grupy przedszkolaków nie są duże – liczą od 4 do 5 osób, dzięki czemu nauczyciel wraz z asystentem są w stanie poświęcić im maksymalną uwagę. Nie zapominamy także o rozwoju własnym – nieustannie się kształcimy, uczymy i zdobywamy cenne dla tej roli doświadczenie.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Wiemy, jak wrażliwe są dzieci i jak ważny jest ich rozwój, dlatego każdego dnia dbamy, by czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i dobrze. Na każdym kroku staramy się zapewnić im warunki jak w domu, stworzyć przytulną i kameralną atmosferę oraz zadbać o najlepsze wyposażenie sal, odpowiednie do potrzeb dzieci. W punkcie przedszkolnym znajduje się również sala zabaw i plac zabaw. Wszystko po to, by móc zobaczyć uśmiechy na twarzach małych podopiecznych!
Praktyka we współpracy z rodzicami pokazała nam, że maluszki najchętniej jedzą posiłki przygotowywane w domu, przez rodziców. Nasza kadra podgrzewa i przygotowuje w przedszkolu dostarczone przez rodziców posiłki. Jednak nie zawsze rodzice mają czas, żeby przygotować posiłki, dlatego jest możliwość skorzystania z cateringu zewnętrznego. Cena wyżywienia nie jest wliczona w czynsz za przedszkole. Więcej informacji w sprawie wyżywienia uzyskają Państwo podczas rozmowy telefonicznej z naszym przedszkolem.
Jak zapisać malucha do przedszkola?

Wystarczy, że zadzwonisz do nas pod numer +48 882 107 121 i umówisz się na wizytę, podczas której udzielimy Ci wszelkich informacji i odpowiemy na nurtujące pytania. Po wstępnej rozmowie zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem na zajęcia adaptacyjne.

Aby dziecko mogło zostać przedszkolakiem:

  • rodzic powinien dostarczyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dziecka (z uwagi na autyzm lub niepełnosprawność sprzężoną),
  • rodzic powinien dostarczyć opinię wczesnego wspomagania rozwoju WWR dziecka,
  • maluch musi mieć ukończone przynajmniej 2 lata i 6 miesięcy.

WAŻNE: Drodzy Rodzice, jak najbardziej przyjmujemy do przedszkola również maluszki nieodpieluchowane. Higiena i dobre samopoczucie dzieci są dla nas priorytetem.

Plan dnia

8.00-13.00
-swobodna zabawa pod okiem naszej kadry
-realizacja podstawy programowej
-TUS trening umiejętności społecznych
-zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, dogoterapia
-trening słuchowy metodą TOMATISA
-terapia indywidualna 6h tygodniowo: integracja sensoryczna/pedagog/ logopeda ( w tym zajęcia w ramach WWR wczesnego wspomagania rozwoju)
-jest też czas na relax i posiłek:)
-przy ładnej pogodzie bawimy się na naszym przytulnym i bardzo lubianym przez dzieci placu zabaw ale też wychodzimy na spacery, na pobliskie place zabaw, na pizze, lody:)
-bardzo często organizujemy naszym podopiecznym różne wycieczki oraz zapraszamy do naszego przedszkola gości specjalnych( od strażaków po hodowców różnych zwierząt wraz ze zwierzętami)

13.00-16.30
-zajęcia w ramach świetlicy terapeutycznej czyli dużo mądrej i zorganizowanej zabawy przez naszych nauczycieli, asystentów i terapeutów.

Godziny otwarcia i cennik

Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 16.30.

Cennik:

8.00-13.00 – 1300 zł
8.00-16.30 – 1650 zł