Przedszkole dla dzieci z autyzmem

Centrum RIM  Terapeutyczny Punkt Przedszkolny dla dzieci z autyzmem to wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o wszechstronnym wsparciu i rozwoju dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W naszym przedszkolu, najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort każdego dziecka. Dbamy o to, by przestrzeń przedszkolna była dostosowana do potrzeb dzieci z autyzmem, z zachowaniem odpowiednich stref sensorycznych oraz dopasowaniem wyposażenia i materiałów do indywidualnych preferencji naszych podopiecznych. 

Kluczowym elementem naszego przedszkola jest zaangażowana, profesjonalna i empatyczna 10 osobowa  kadra, składająca się z doświadczonych terapeutów, logopedów, psychologów, pedagogów, nauczycieli i asystentów nauczycieli. Nasi specjaliści posiadają szeroką wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz bogate doświadczenie w pracy z dziećmi dotkniętymi tym zaburzeniem. Regularnie uczestniczą w szkoleniach i warsztatach, aby poszerzać swoje kompetencje i dostosowywać metody pracy do aktualnych standardów i potrzeb naszych podopiecznych.

W Centrum RIM Terapeutyczny Punkt Przedszkolny dla dzieci z autyzmem, oferujemy indywidualne podejście do każdego dziecka, opracowując spersonalizowane programy edukacyjne i terapeutyczne, które uwzględniają potrzeby, umiejętności oraz możliwości rozwojowe każdego malucha. Współpracujemy z rodzicami, dzieląc się z nimi wiedzą na temat postępów dzieci oraz proponując strategie i narzędzia, które mogą być stosowane również w domu.

Nasz niepubliczny punkt przedszkolny oferuje również zajęcia grupowe, które mają na celu rozwijanie umiejętności społecznych, komunikacyjnych oraz emocjonalnych dzieci. Dzięki temu, nasze przedszkole stwarza możliwości dla dzieci z autyzmem do nawiązywania relacji z rówieśnikami, zdobywania doświadczeń życiowych oraz osiągania sukcesów edukacyjnych.

Wybierając Centrum RIM Terapeutyczny Punkt Przedszkolny dla dzieci z autyzmem, rodzice mają pewność, że ich dzieci otrzymują wszechstronne wsparcie, bezpieczne otoczenie i zaangażowanie wysoko wykwalifikowanej kadry. Wspólnie z naszym zespołem specjalistów, rodzice mają możliwość aktywnego uczestnictwa w procesie rozwoju i terapii swoich dzieci, budując przy tym silne relacje oparte na współpracy i wzajemnym wsparciu. Naszym celem jest nie tylko wspieranie dzieci w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, ale również kształtowanie ich samodzielności, pewności siebie oraz poczucia własnej wartości.

W Centrum RIM Terapeutyczny Punkt Przedszkolny dla dzieci z autyzmem, dbamy o to, by każde dziecko czuło się ważne, akceptowane i rozumiane. Nasza troska o indywidualne potrzeby i dostosowanie metody pracy do możliwości każdego dziecka sprawia, że rodzice mogą być pewni, że ich pociechy znajdują się w dobrych rękach.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego przedszkola, gdzie nasi specjaliści z przyjemnością przedstawią Państwu naszą ofertę i opowiedzą o naszych metodach pracy. Dołącz do społeczności rodziców, którym zaufało już wielu, i przekonaj się, że Centrum RIM Terapeutyczny Punkt Przedszkolny dla dzieci z autyzmem to właściwe i bezpieczne miejsce dla wsparcia i rozwoju Twojego dziecka.

Zgłoszenia do naszego przedszkola przyjmujemy poprzez formularz. Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Tobą jak tylko będą wolne miejsca w naszym przedszkolu.

Dlaczego nasze przedszkole?

Nasza kadra przedszkolna to odpowiedzialne, radosne i doświadczone w tej roli osoby. Kochamy dzieci całym sercem, dlatego staramy się ze wszystkich sił, by czuły się z nami dobrze i chętnie współpracowały oraz uczestniczyły w zabawach. Uwielbiamy się z nimi bawić, a ich rozwój jest dla nas priorytetem! Grupy przedszkolaków nie są duże – liczą od 4 do 5 osób, dzięki czemu nauczyciel wraz z asystentem są w stanie poświęcić im maksymalną uwagę. Nie zapominamy także o rozwoju własnym – nieustannie się kształcimy, uczymy i zdobywamy cenne dla tej roli doświadczenie.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Wiemy, jak wrażliwe są dzieci i jak ważny jest ich rozwój, dlatego każdego dnia dbamy, by czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i dobrze. Na każdym kroku staramy się zapewnić im warunki jak w domu, stworzyć przytulną i kameralną atmosferę oraz zadbać o najlepsze wyposażenie sal, odpowiednie do potrzeb dzieci. W punkcie przedszkolnym znajduje się również sala zabaw i plac zabaw. Wszystko po to, by móc zobaczyć uśmiechy na twarzach małych podopiecznych!

Praktyka we współpracy z rodzicami pokazała nam, że maluszki najchętniej jedzą posiłki przygotowywane w domu, przez rodziców. Nasza kadra podgrzewa i przygotowuje w przedszkolu dostarczone przez rodziców posiłki. Jednak nie zawsze rodzice mają czas, żeby przygotować posiłki, dlatego jest możliwość skorzystania z cateringu zewnętrznego. Cena wyżywienia nie jest wliczona w czynsz za przedszkole. Więcej informacji w sprawie wyżywienia uzyskają Państwo podczas rozmowy telefonicznej z naszym przedszkolem.

Zgłoszenia do naszego przedszkola przyjmujemy poprzez formularz. Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Tobą jak tylko będą wolne miejsca w naszym przedszkolu.

W razie pytań zadzwoń do nas pod numer +48 882 107 121.

Aby dziecko mogło zostać przedszkolakiem:

  • rodzic powinien dostarczyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dziecka (z uwagi na autyzm lub niepełnosprawność sprzężoną),
  • rodzic powinien dostarczyć opinię wczesnego wspomagania rozwoju WWR dziecka,
  • maluch musi mieć ukończone przynajmniej 2 lata i 6 miesięcy.

WAŻNE: Drodzy Rodzice, jak najbardziej przyjmujemy do przedszkola również maluszki nieodpieluchowane. Higiena i dobre samopoczucie dzieci są dla nas priorytetem.

8.00-13.00
-swobodna zabawa pod okiem naszej kadry
-realizacja podstawy programowej
-TUS trening umiejętności społecznych
-zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, dogoterapia
-trening słuchowy metodą TOMATISA
-terapia indywidualna 6h tygodniowo: integracja sensoryczna/pedagog/ logopeda ( w tym zajęcia w ramach WWR wczesnego wspomagania rozwoju)
-jest też czas na relax i posiłek:)
-przy ładnej pogodzie bawimy się na naszym przytulnym i bardzo lubianym przez dzieci placu zabaw ale też wychodzimy na spacery, na pobliskie place zabaw, na pizze, lody:)
-bardzo często organizujemy naszym podopiecznym różne wycieczki oraz zapraszamy do naszego przedszkola gości specjalnych( od strażaków po hodowców różnych zwierząt wraz ze zwierzętami)

13.00-16.30
-zajęcia w ramach świetlicy terapeutycznej czyli dużo mądrej i zorganizowanej zabawy przez naszych nauczycieli, asystentów i terapeutów.

Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 16.30.