Barbara Kropielnicka

Cześć, jestem Barbara Kropielnicka

Jestem absolwentką filologii polskiej oraz logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam także studia podyplomowe z neurologopedii na SWPS, II stopień integracji sensorycznej, oraz kurs metody Tomatisa.

barbara-kropielnicka-neurologopeda-rim

Barbara Kropielnicka

Właściciel, Neurologopeda

Właściciel, neurologopeda, terapeuta SI, terapeuta SI

Jestem absolwentką filologii polskiej oraz logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam także studia podyplomowe z neurologopedii na SWPS, II stopień integracji sensorycznej, oraz kurs metody Tomatisa.

Wiedzę i doświadczenie z zakresu logopedii, neurologopedii oraz surdologopedii zdobywałam przez 8 lat w Światowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach pod okiem Prof. Henryka Skarżyńskiego, dr Anny Geremek, mgr Agnieszki Pankowskiej, mgr Anny Barej, dr Marzeny Mularzuk i wielu innych niezwykłych specjalistów. To tam uczyłam się: jak pracować z małym człowiekiem i jego rodziną aby osiągnąć najlepsze efekty terapeutyczne.

Kurs z integracji sensorycznej, kurs metody Tomatisa oraz współpraca z Piotrem Kostrzębskim – fizjoterapeutą, pozwoliła mi spojrzeć na dziecko całościowo. Zaobserwowałam, że zaburzenia mowy to jedynie czubeczek góry lodowej, u której podłoża tkwią inne problemy związane np. z centralnymi zaburzeniami słuchu, niekiedy integracją sensoryczną a czasem z nieprawidłowym napięciem mięśniowym czy zaburzeniem narządu ruchu.

Dzięki doświadczeniu, widzę jak niezwykle istotna jest u dziecka z problemami rozwoju:
wczesna diagnoza/ obserwacja, odpowiednio dobrana terapia oraz systematycznie realizowana terapia przez odpowiednich specjalistów. I to staramy się urzeczywistniać w Centrum RIM.

Obecnie jestem właścicielem Centrum RiM, założycielką Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej RiM, Punktu Przedszkolnego RiM dla dzieci z autyzmem oraz Fundacji RIM. To tylko nazwy, ale pod nimi kryją się przede wszystkim niesamowici ludzie pełni pasji i wiedzy, z którymi mam przyjemność współpracować w Centrum RiM.
Pomimo bycia właścicielem Centrum RiM najlepiej się czuję w roli terapeuty. Uwielbiam pracę z małym pacjentem, uwielbiam obserwować u dzieci postępy w terapii, i nic mi nie daje takiej energii jak świadomość, że wiem jak pomóc!

Prywatnie uwielbiam spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, pasjonuję się sportem (kitesurfing, snowboard, żeglarstwo i wiele innych), podróżami, zwierzętami oraz filmami s-f.

Professionals Skills

Cognitive Disorders 80%
Expressive Disorders 75%
Receptive Disorder 60%
Language Disorders 90%

Contact Me

[contact-form-7 id="1298" title="Team Form"]