Wczesne wspomaganie rozwoju Pruszków

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w naszym Centrum Rehabilitacji i Mowy to terapia, która obejmuje specjalistyczną opiekę nad Maluszkiem i jego rodziną od momentu rozpoznania pierwszych niepokojących symptomów zaburzeń. Fundamentem funkcjonowania i powodzenia terapii jest współpraca opiekunów (rodziców) dziecka i specjalistów w procesie poznawania dziecka oraz realizacja określonych programów, których celem jest wspomaganie rozwoju.

Dzięki zajęciom z wczesnego wspomagania rozwoju (WWR) terapeuta jest w stanie wykryć i zlikwidować (lub skorygować) wykryte w rozwoju dziecka nieprawidłowości oraz zaplanować odpowiednie metody, ćwiczenia i działania. Wszystko to powinno być dostosowane i zależne od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań Malucha. Niezwykle ważne dla powodzenia terapii WWR są:

  • kompleksowość terapii
  • regularność spotkań,
  • współpraca zespołu oraz rodziców z terapeutą,
  • zintegrowany system działań,
  • wczesne, specjalistyczne i wielopoziomowe wsparcie dziecka i rodziny.

tel: 664 246 890

email: biuro@centrum-rim.pl

Poradnia RiM prowadzi bezpłatne zajęcia w ramach WWR (Wczesne Wspomaganie Rozwoju). Jeśli chcecie Państwo skorzystać z zajęć w ramach WWR należy się z nami skontaktować telefonicznie lub osobiście.

Od czego zależy rozwój dziecka?

Na rozwój malucha ogromny wpływ mają wrodzone zadatki i tendencje, które tkwią w samej strukturze organizmu ludzkiego. Nasz rozwój zależy zatem w dużej mierze od tego, z czym przychodzimy już na świat, od tego, jakie mamy geny.

Nie da się ukryć, że kształtuje nas także środowisko naturalne – na rozwijające się dziecko wpływa także atmosfera i warunki domowe, higiena i poziom pielęgnacji, kontakty i relacje z rodzicami (opiekunami), rodzeństwem i rówieśnikami.

Rozwój dziecka zależny jest również od rodzaju i częstotliwości jego aktywności, a więc sposobu zabawy, czasu przeznaczonego na konkretne działania, metod uczenia się i wyników tej nauki.

Główne założenia terapii WWR w naszym Centrum:
  • wczesne rozpoczęcie wspomagania i usprawniania (im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym szybciej pojawią się efekty i rezultaty podejmowanych działań),
  • aktywizacja rodziców (włączenie opiekunów w prowadzoną terapię jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i doinformowania rodziców),
  • indywidualne podejście (każdy Pacjent jest inny, każde dziecko wyróżnia się innymi problemami i wymaga indywidualnego podejścia ze strony terapeuty).
Służymy Państwu pomocą

Jeżeli szukają Państwo dobrego terapeuty od wczesnego wspomagania rozwoju, macie pytania rozwoju Waszego dziecka, nasuwają Wam się pewne wątpliwości lub nie jesteście czegoś pewni, prosimy o kontakt. Niektóre czynności i procesy diagnostyczne lub dotyczące samego funkcjonowania różnego rodzaju terapii mogą wydawać się skomplikowane lub żmudne. Prosimy pamiętać, że zapewniamy Państwu pomoc na każdym etapie współpracy. Zadbajcie o rozwój własny i swojego dziecka w Centrum Rehabilitacji i Mowy!

F