Psycholog dziecięcy Pruszków

Psycholog dziecięcy Pruszków

W ostatnich latach w życiu społecznym i obyczajowości zauważyć można wiele zmian, które niewątpliwie wpływają na dzieci i ich rozwój. Mimo wielu udogodnień, jakie oferują nam dzisiejsze czasy, dostępu do komunikatorów, telefonów i możliwości rozmów w dowolnym miejscu i czasie z osobą na drugim końcu świata, w domowym ognisku nie brakuje często tradycyjnych kłótni, których podłożem są błędy komunikacyjne. Bezradni bywają nie tylko rodzice i opiekunowie, ale przede wszystkim dzieci, które nie są w stanie zrozumieć jeszcze swoich emocji i reakcji ciała na pewne bodźce.

Szczególną opieką należy otoczyć dzieci z autyzmem, które na co dzień nieco wyizolowane i odsunięte od otaczającej rzeczywistości, pozostają i nierzadko czują się ze swoimi problemami samotne. Towarzyszy im stres, lęk, niezrozumienie. Spotkania z psychologiem dziecięcym mogą zdziałać naprawdę wiele dobrego. W formie rozmowy, zabawy, edukacji, zadań pisemnych, trenowania różnych zachowań czy używania wyobraźni pozwalają zdiagnozować problem i znaleźć dla niego odpowiednie rozwiązanie.

Psycholog dziecięcy w naszym Centrum Rehabilitacji i Mowy pomoże Państwu i dziecku zrozumieć emocje i uczucia, które Wam towarzyszą, wskaże właściwe ćwiczenia, omówi proces właściwej komunikacji i postępowania w sytuacjach, które uznajemy często za kryzysowe.

Służymy Państwu pomocą

Jeżeli szukają Państwo dobrego psychologa dziecięcego, macie pytania dotyczące komunikacji z dzieckiem autystycznym, nasuwają Wam się pewne wątpliwości lub nie jesteście czegoś pewni, prosimy o kontakt. Niektóre czynności i procesy diagnostyczne lub dotyczące samego funkcjonowania różnego rodzaju terapii mogą wydawać się skomplikowane lub żmudne. Prosimy pamiętać, że zapewniamy Państwu pomoc na każdym etapie współpracy. Zadbajcie o rozwój własny i swojego dziecka w Centrum Rehabilitacji i Mowy!