Psychiatra dziecięcy

Psychiatria dziecięca to dziedzina, która obejmuje wiele powszechnie występujących zaburzeń. Do najczęściej występujących u małych Pacjentów należą ADHD, autyzm, zespół Aspergera, depresja, lęki, nerwice, upośledzenie umysłowe, zaburzenia emocjonalne, moczenie nocne, różnego rodzaju nawyki i tiki, natręctwa, zaburzenia w funkcjonowaniu w społeczeństwie (również objawy buntu) czy zespół hiperkinetyczny. Psychiatra dziecięcy to lekarz, który na co dzień zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem wszystkich tych zaburzeń psychicznych u dzieci, młodzieży oraz bardzo często u młodych dorosłych. Ponieważ nie ma takiego zaburzenia u dorosłych, które nie występowałoby u najmłodszych Pacjentów, nie ma żadnych przeciwwskazań, by psychiatra ten leczył osoby w różnym wieku.

W naszym Centrum wyspecjalizowany i doświadczony psychiatra ma za zadanie postawić dziecku diagnozę i ustalić plan leczenia, mając na uwadze priorytet bezpieczeństwa i skuteczności podejmowanych działań, w trosce o zdrowie i samopoczucie małego Pacjenta. Co ważne, na każdym etapie staramy się pomóc i objąć opieką również Państwa, udzielając niezbędnych wskazówek i zastrzeżeń, co może być szczególnie przydatne w sytuacjach konfliktowych z dzieckiem.

Psychiatra dziecięcy w naszym Centrum Rehabilitacji i Mowy pomoże Państwu i dziecku rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przyszłości Malucha i ustalić plan działania na kolejne lata rozwoju dziecka.

Służymy Państwu pomocą
Jeżeli szukają Państwo dobrego psychiatry, macie pytania, nasuwają Wam się pewne wątpliwości lub nie jesteście czegoś pewni, prosimy o kontakt. Prosimy pamiętać, że zapewniamy Państwu pomoc na każdym etapie współpracy. Zadbajcie o rozwój własny i swojego dziecka w Centrum Rehabilitacji i Mowy!