Historia RIM

Historia RIM

Centrum Rehabilitacji Ruchowej i Mowy RIM powstało w październiku 2014 roku. Dwoje specjalistów: Barbara Kropielnicka – neurologopeda, terapeuta SI oraz Piotr Kostrzębski – fizjoterapeuta, terapeuta osteopatyczny, terapeuta metod FDM / FOI, postanowiło połączyć swoją wiedzę, umiejętności, siły i pasje w celu utworzenia miejsca, gdzie pacjenci potrzebujący rehabilitacji na poziomie ruchowym oraz zaburzeń mowy i komunikacji będą mogli uzyskać specjalistyczną pomoc ze strony fizjoterapeutów, osteopatów, logopedów, terapeutów SI oraz psychologów.

Od 2015 roku Centrum RiM skupiło swoją uwagę na dzieciach z zaburzeniami rozwoju w tym szczególnie na dzieciach z autyzmem. W 2016 Centrum RiM zakłada Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną RiM dla dzieci oraz terapeutyczny Punkt Przedszkolny dla dzieci z autyzmem.

Obecnie Centrum RiM tworzy ponad dwudziestu doświadczonych, niezwykłych terapeutów i lekarzy.

Oferujemy całościową opiekę terapeutyczną dla dzieci z autyzmem. Przez te kilka lat pracy z dziećmi możemy pochwalić się bardzo dobrymi efektami w terapii dzieci z problemami rozwoju w tym dzieci z autyzmem.