Przedszkole dla dzieci z autyzmem

Dla zdrowego rozwoju dzieci z autyzmem

Nasze Centrum Rehabilitacji i Mowy to nie tylko miejsce rehabilitacji, zajęć z logopedą czy konsultacji psychologicznych. Prowadzimy także punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem. To miejsce bardzo przyjazne dla dzieci i rodziców, gdzie panuje kameralna, niemalże domowa atmosfera. Nasza załoga na każdym kroku stara się, byście poczuli, czym może być dla Was i Waszego malucha kompleksowa i skuteczna terapia autyzmu, jakie ćwiczenia warto wykonywać z dzieckiem w domu, na co należy zwrócić szczególną uwagę, czego unikać, w jaki sposób spędzać z malcem wolny czas i jak rozbudzać w nim chęci do rozwoju i poznawania otaczającego świata.

Przedszkole a wpływ na rozwój dziecka

To miejsce to nie tylko przedszkole. To czas poświęcany każdemu maluchowi z osobna – stawianie na jego rozwój, dobre samopoczucie, pozytywne wspomnienia. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by nasi podopieczni opuszczali progi przedszkola z uśmiechem na twarzy i chętnie do nas wracali. Oferujemy bogatą ofertę zajęć – łącząc lata doświadczenia, zdobytą wiedzę i kreatywność, tworzymy z dziećmi niezapomniane chwile, które pozostają na długi czas nie tylko w głowach maluchów, ale i naszych. Nic nie stanowi dla nas lepszej wizytówki od zadowolonych podopiecznych i rodziców, którzy mają pewność, że maluchy znajdują się w dobrym miejscu, pod opieką doświadczonych i życzliwych opiekunów. Zapraszamy do naszego przedszkola dla dzieci z autyzmem!

Dlaczego nasze przedszkole?

Nasza kadra przedszkolna to odpowiedzialne, radosne i doświadczone w tej roli osoby. Kochamy dzieci całym sercem, dlatego staramy się ze wszystkich sił, by czuły się z nami dobrze i chętnie współpracowały oraz uczestniczyły w zabawach. Uwielbiamy się z nimi bawić, a ich rozwój jest dla nas priorytetem! Grupy przedszkolaków nie są duże – liczą od 4 do 5 osób, dzięki czemu nauczyciel wraz z asystentem są w stanie poświęcić im maksymalną uwagę. Nie zapominamy także o rozwoju własnym – nieustannie się kształcimy, uczymy i zdobywamy cenne dla tej roli doświadczenie.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Wiemy, jak wrażliwe są dzieci i jak ważny jest ich rozwój, dlatego każdego dnia dbamy, by czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i dobrze. Na każdym kroku staramy się zapewnić im warunki jak w domu, stworzyć przytulną i kameralną atmosferę oraz zadbać o najlepsze wyposażenie sal, odpowiednie do potrzeb dzieci. W punkcie przedszkolnym znajduje się również sala zabaw i plac zabaw. Wszystko po to, by móc zobaczyć uśmiechy na twarzach małych podopiecznych!

Praktyka we współpracy z rodzicami pokazała nam, że maluszki najchętniej jedzą posiłki przygotowane w domu, przez rodziców. Zdecydowaliśmy zatem o nieprowadzeniu osobnego punktu cateringowego. Kwestia ta związana jest również z różnymi dietami u dzieci, przez co niezwykle trudno jest znaleźć kuchnię odpowiednią dla wszystkich podopiecznych. Nasza kadra podgrzewa i przygotowuje ewentualne posiłki z pojemniczków dostarczonych przez rodziców na miejscu – wszystko z myślą o maluszkach!

Jak zapisać malucha do przedszkola?

Wystarczy, że zadzwonisz do nas pod numer 882 107 121 i umówisz się na wizytę, podczas której udzielimy Ci wszelkich informacji i odpowiemy na nurtujące pytania. Po wstępnej rozmowie zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem na zajęcia adaptacyjne.

Aby dziecko mogło zostać przedszkolakiem:

  • rodzic powinien dostarczyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dziecka (z uwagi na autyzm lub niepełnosprawność sprzężoną),
  • rodzic powinien dostarczyć opinię wczesnego wspomagania rozwoju WWR dziecka,
  • maluch musi mieć ukończone przynajmniej 2 lata i 6 miesięcy.

WAŻNE: Drodzy Rodzice, jak najbardziej przyjmujemy do przedszkola również maluszki nieodpieluchowane. Higiena i dobre samopoczucie dzieci są dla nas priorytetem.

Godziny otwarcia i cennik

Szanowni Państwo, jeśli nasuwają się Państwu jakieś pytania dotyczące zapisu maluszka do przedszkola, prosimy o kontakt. Nasze przedszkole działa w dwóch możliwych zmianach – od godziny 8.00 do 13.00 (koszt 1000zł) oraz od godziny 8.00 do 17.00 (koszt 1550zł). Oferujemy również 6h terapii indywidualnej (w tym godzina z WWR, gdzie zajęcia są organizowane przez poradnię Centrum RiM). Zadbaj o rozwój dziecka z przedszkolem Centrum RiM!

F